!!!Прошу уваги!!!

Якщо Ви знайшли якусь помилку чи маєте пропозицію, то будь ласка надішліть мені листа на електрону адресу: admin@xn--d1a0ab.com. Разом Ми зробимо цей сайт кращим. Дякую за розуміння.

Художні

КнигаМихайло Булгаков - Великий канцлер

Михайло Булгаков - Великий канцлер
Автор: 
Михайло Булгаков - Великий канцлер
Рік виходу: 
1 929

Так уже сталося, що читачі мало знають про первісному авторському задумі роману «Майстер і Маргарита». Та й народилося щось ця назва перед самим завершенням роботи - в кінці 1937 року. До цього роман мав кілька своєрідних назв, але сам Булгаков найчастіше іменував його просто «романом про диявола». І це дійсно відповідало змісту твору, бо все, що відбувається в ньому так чи інакше було пов'язане з появою в «червоній столиці» найвищою мірою дивного «незнайомця». 

Булгаков працював над своїм «західним романом» більше 12 років, неодноразово його переписував. Багато чернетки, на жаль, безповоротно втрачені, але залишився архів письменника - величезна рукописне багатство. Перші начерки, варіанти і редакції роману представляють величезний інтерес. Найперші рукописи більш співзвучні авторському задуму, оскільки вони не були ще схильні самоцензури ні первинної, ні наступної. 

Для заповнення пробілу в публікаціях творчої спадщини Булгакова і підготовлена ​​ця книга. До неї увійшла перша повна рукописна редакція «роману про диявола» «Великий канцлер» та інші чорнові варіанти. Майже всі матеріали публікуються вперше.

Рейтинг: 
Середнє: (2 votes)

Поділитися з друзями та інше

КнигаЕнтоні Берджес - Механічний апельсин

Ентоні Берджес - Механічний апельсин
Автор: 
Ентоні Берджес
Рік виходу: 
1 962

«Механічний апельсин» (англ. A Clockwork Orange) - роман Ентоні Берджеса, написаний в 1962 році, ліг в основу однойменного фільму, знятого в 1971 році Стенлі Кубриком.

Історія 
Берджес написав свій роман відразу після того, як лікарі поставили йому діагноз «пухлина мозку» і заявили, що жити йому залишилося близько року. Пізніше автор в інтерв'ю Village Voice говорив: «Ця чортова книга - праця, наскрізь пронизана болем ... Я намагався позбутися спогадів про свою першу дружину, яку під час Другої Світової  по звірячому побили четверо дезертирів американської армії. Вона була вагітна і дитину після цього втратила. Після всього, що сталося, вона впала в дику депресію і навіть намагалася покінчити життя самогубством. Пізніше вона тихенько спилася і померла.»

Назва
Назва «Механічний апельсин» (A Clockwork Orange) роман отримав від вираження, яке колись широко ходило у лондонських кокні - мешканців робочих шарів Іст-Енду. Кокні старшого покоління про речі незвичайні або дивні кажуть, що вони «криві, як механічний апельсин», тобто це речі самого що не є химерного і незрозумілого толку. Ентоні Берджес сім років прожив в Малайзії, а малайською мовою слово «orang» означає «людина», а англійською «orange» - «апельсин»

Сюжет
Роман складається з трьох частин. У першій автор вводить нас в страшний світ Алекса. У другій Алекс потрапляє до в'язниці Уандсворт. Берджес показує неможливість виправити людину в'язницею.

Вище вогненних сузір'їв,
Брат, верши жорстокий бенкет,
Всіх убий, хто слабкий і сір,
Всім по морді - ось відплата!
В зад штовхай смердючий світ!

- Тут і далі - в перекладі Бошняка
Алекс там відсидів два роки, і раптом з'явилася можливість вийти на свободу: амністію обіцяють кожному, хто погодиться провести над собою експеримент. Алекс, не дуже замислюючись над тим, що з ним збираються зробити, погоджується. А експеримент полягає в наступному: Алексу «промивають» мізки, роблячи його нездатним не тільки на насильство, а й на статевий акт. Навіть музика Бетховена завдає йому біль.

Митарства Алекса після звільнення з в'язниці складають третю частину роману. По черзі Алексу зустрічаються на шляху всі його жертви і відводять на ньому душу. Берджес підкреслює їх жорстокість. Можливість познущатися над беззахисним підлітком не втрачають навіть ті, хто бачить його вперше. Після невдалої спроби доведення Алекса до самогубства у нього трапляється струс мозку, і після лікування всі прищеплені йому рефлекси пропадають - Алекс знову виходить здоровим на вулицю. Далі підводиться підсумок всього, що відбувається.

Рейтинг: 
Середнє: (2 votes)

Поділитися з друзями та інше

КнигаКурт Воннеґут - Бойня номер п'ять

Курт Воннеґут - Бойня номер п'ять
Автор: 
Курт Воннеґут
Рік виходу: 
1 969

Після бомбардувань порту Перл- Харбор Курт Воннегут добровільно вступив до лав збройних сил США і брав участь у Другій світовій війні.

У 1944 році він потрапив в полон під час Арденнской контрнаступательной операції німецьких військ і був направлений в Дрезден, де разом з іншими військовополоненими працював на заводі, що проводить солодовий сироп з вітамінами для вагітних жінок. І саме в Дрездені Воннегута судилося придбати свій найстрашніший військовий досвід.

13-14 лютого 1945 він став свідком бомбардування Дрездена авіацією союзницьких військ. Курт Воннегут опинився в числі семи американських військовополонених, які вижили в той день в Дрездені. Полонених на ніч замикали на непрацюючій міської бойні номер 5, а під час бомбардування забирали в підвал, в якому зберігалися м'ясні туші. Справжніх бомбосховищ у місті майже не було, оскільки Дрезден ні стратегічно важливою метою. Дивом уникнувши загибелі від своїх же літаків, Воннегут повною мірою пізнав жах війни, коли разом з іншими полоненими йому довелося розбирати руїни і витягувати з-під уламків тисячі трупів .

Воннегут був звільнений військами Червоної Армії в травні 1945 року.

На думку письменника, бомбардування Дрездена була викликана військовою необхідністю. Більшість загиблих при цій операції були мирними жителями, були зруйновані житлові квартали, загинули пам'ятники архітектури. Воннегут, будучи, безперечно, проти нацизму, не визнає, що розгром Дрездена був «покаранням» за злочини нацистів. Роман піддався цензурі в США, він був занесений в список «шкідливих» книг і вилучався з бібліотек.

Рейтинг: 
Середнє: (1 голоса)

Поділитися з друзями та інше

КнигаДостоєвський Федір - Брати Карамазови

Достоєвський Федір - Брати Карамазови
Автор: 
Достоєвський Федір
Рік виходу: 
1 880

Брати Карамазови — останній роман Ф. М. Достоєвського, робота над яким тривала в 1879–1880.

Вперше опублікований в журналі «Русский вестник». Роман став свого роду підсумком філософських та творчих пошуків автора. Достоєвський мав намір зробити «Братів Карамазових» першою книгою великої епічної трилогії «Життя великого грішника», однак помер через чотири місяці після публікації твору.

Сюжет

Фабула роману побудована навколо судового процесу, в якому Дмитро Карамазов, пияк і бешкетник, звинувачується у вбивстві свого батька, купця Федора Карамазова. Можливість вбити батька й мотиви для цього мали всі три сини старого Карамазова: Дмитро, Іван та Альоша, а також Павло Смердяков, позашлюбний син купця. Ці чотири персонажі відображають увесь спектр російської душі: щирий пияк Дмитро, раціональний західник Іван, екзальтований, схильний до містицизму,почвенник Альоша та підлий байстрюк, пролетар Смердяков. Достоєвський написав свої перші примітки до Братів Карамазових у квітні 1878 року. Багато джерел мали вплив на написання роману. Перше джерело від російського філософа Миколи Федорова. Федоров виступав за християнство в якому син відповідає за гріхи батьків . Але трагедія батьковбивства в романі Достоєвського є повною протилежністю ідеї філософа Федорова. Хоча релігія і філософія мають глибокий вплив на Достоєвського, в його житті мало місце на багато інтимніша трагедія яка змінила хід роботи над романом Брати Карамазови. У травні 1878 року, автор втрачає свого трирічного сина, Олександра. Дитина померла від епілепсії. Хворобу він успадкував від свого батька. Горе Достоєвського, за його маленького сина, ми відчуваємо протягом усього роману.

Іншим джерелом був особистий досвід автора. У 1850-х років, він відбував покарання на каторзі (російський в'язниці). По дорозі з Омська до Сибіру Достоєвський познайомився з молодим чоловіком, який був засуджений за вбивство свого батька і придбав його спадщину. Майже десять років після цієї зустрічі, він дізнався, що цей молодій чоловік, був помилково засуджений. Пізніше був виправданий, коли справжній вбивця зізнався у злочині. Вплив цієї зустрічі на автора проявляється в романі, в якому багато рис наведені в описі Дмитра Карамазова. Ці джерела дали поштовх до написання роману «Брати Карамазови».

Рейтинг: 
Середнє: (1 голоса)

Поділитися з друзями та інше

КнигаРічард Бах - Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон

Річард Бах - Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон
Автор: 
Річард Бах
Рік виходу: 
1 970

«Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон» (англ. Jonathan Livingston Seagull) — повість-притча американського письменника Річарда Баха. Повість розповідає про молодого мартина, який навчився літати, та присвячена самоудосконаленню і самопожертвуванню. Повість була вперше опублікована в 1970 році і швидко стала бестселлером не тільки у США, але й за їх межами. 1973 року повість було екранізовано.

Сюжет

Чайку на ім'я Джонатан Лівінгстон з молодості бентежить безглуздість і вузькість існування чайок , стурбованих лише щоденною боротьбою за прожиток. Охоплений пристрастю до вдосконалення , Джонатан цілком віддається вивченню польоту як мистецтва і способу буття , а не як способу переміщення в просторі для видобутку їжі . У певний момент він виявляється не в змозі миритися з правилами примітивного існування соціуму чайок. Будучи вигнаний зі зграї , Джонатан веде ідилічну життя пустельника і нітрохи не страждає від самотності , цілком віддаючись вдосконаленню майстерності польоту.
Одного разу Джонатан зустрічає двох сяючих чайок , які забирають його в « більш досконалу реальність » - не Небеса , а наступний , кращий світ , досяжний через власне самовдосконалення . Цей світ населений чайками , що присвятили себе мистецтву польоту. Джонатан з подивом дізнається , що його завзятість і всепоглинаюча спрямованість у навчанні дозволили йому пройти шлях еволюційного розвитку , на який у звичайних чайок йдуть тисячі , десятки тисяч життів.
У новому світі Джонатан знайомиться з Чіанг - мудрою чайкою - старійшиною . Чіанг стає наставником Джонатана і вчить його переміщатися зі швидкістю думки в просторі та часі. За словами Чіанг , секрет успіху полягає в глибокому усвідомленні того , що справжнє «я» живе одночасно в будь-якій точці простору в будь-який момент часу і не є в'язнем тіла з обмеженим набором заздалегідь запрограмованих можливостей .
Чіанг йде у наступний , ще більш досконалий світ , а через деякий час Джонатан приймає рішення повернутися на Землю , щоб передати отримані знання таким же чайкам , яким він сам був колись , щоб поділитися пристрастю до польоту і прагненням до досконалості . Джонатан збирає невелику команду з чайок , вигнаних зграєю , і починає навчати їх майстерності польоту. Домігшись вражаючих успіхів , вся команда під проводом Джонатана повертається в зграю. Всупереч старанням чайок - старійшин вони знаходять все більше прихильників і прихильників. Незабаром Джонатан передає свою роль наставника одному зі своїх перших учнів , а сам залишає земний світ , продовжуючи шлях вдосконалення .

Рейтинг: 
Середнє: (9 votes)

Поділитися з друзями та інше

КнигаМихайло Булгаков - Майстер і Маргарита

Михайло Булгаков - Майстер і Маргарита
Автор: 
Михайло Булгаков
Рік виходу: 
1 966

Майстер і Маргарита — багатоплановий, поліфонічний роман Михайла Опанасовича Булгакова, званий іноді фантастичним. На його сюжет зроблено безліч театральних постановок і декілька фільмів (у Югославії, Польщі, Швеції, Росії).
Роман (булгакознавці його називають ще меніппеєю і вільною меніппеєю) «Майстер і Маргарита» за життя автора не публікувався. Вперше він вийшов в світ тільки у 1966 році, через 26 років після смерті Булгакова, з купюрами, в скороченому журнальному варіанті. Тим, що цей твір дійшов до читача, суспільство зобов'язане дружині письменника Олені Сергіївні Булгаковій, яка у важкі сталінські часи зуміла зберегти рукопис роману.
Цікаво, що сам Булгаков був упевнений, що роман «Майстер і Маргарита» ніколи не буде опублікований за радянської влади, диктування романа дружині було чимось на зразок спроби зв'язатися з далекими нащадками. Але письменник помилявся — хоч і з тридцятирічною затримкою, роман був опублікований, що викликало ефект бомби, яка вибухнула серед радянської інтелігенції.
За численними виписками, що збереглися в архіві, з книг видно, що джерелами відомостей з демонології для Булгакова послужили присвячені цій темі статті Енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона, книга М. А. Орлова «Історія стосунків людини з дияволом» (1904) і книга письменника Олександра Валентиновича Амфітеатрова (1862—1938) «Диявол у побуті, легендах і в літературі середніх віків».

Рейтинг: 
Середнє: (2 votes)

Поділитися з друзями та інше

КнигаОлександр Бєляєв - Продавець повітря

Александр Беляев - Продавец воздуха
Автор: 
Олександр Бєляєв
Рік виходу: 
1 929

«Продавець повітря» - фантастичний роман відомого російського радянського письменника-фантаста Олександра Бєляєва.

Сюжет

Действие романа происходит в Якутии в районе полюса холода. Повествование ведётся от лица метеоролога Клименко.

Автор, молодой метеоролог Клименко, направлен в Якутию для изучения изменений воздушных течений, которые стали наблюдаться в последнее время. Вместе с якутом Николой он направляется к отрогам Верхоянского хребта. В пути они спасают неизвестного, представившегося участником английской экспедиции, который предупредил их об опасности за хребтом и ушёл, причём именно в том направлении, куда советовал не ходить собеседникам. Однако автор решается найти место, куда дуют постоянные сильные ветра, и переходит за отроги хребта, где обнаруживает кратер вулкана, куда ураганный ветер засасывает его с Николой. Чудом спасённые, они оказываются на секретной фабрике, спрятанной в горе, которой владеет спасённый ими ранее мистер Бэйли. Используя работы известного шведского химика Энгельбректа, коммерсант Бэйли добывает воздух, разделяя его на компоненты и сжижая кислород, водород и гелий. Это уже привело к изменению климата на Земле, но это не волнует Бэйли. Неожиданно для самого Бэйли Земля начинает терять атмосферу, в мире наступает катастрофическая нехватка воздуха. Воздух становится товаром для продажи. Никто не понимает причины явлений. С помощью Норы, дочери химика, удаётся устроить побег Николе для того, чтобы он рассказал обо всём людям. Советское правительство посылает на борьбу с Бэйли Красную армию. Однако Бэйли демонстрирует миру мощное оружие, основанное на замедленном испарении твёрдого воздуха. Взрыв сравнивает с землёй огромные территории Сибири, Европы, но при этом из-за ошибки в расчётах чуть не гибнет сам Бэйли. Правительства западных стран предпочитают сотрудничать с Бэйли, и лишь СССР продолжает борьбу. Самоубийство Норы приводит профессора Энгельбректа на сторону Клименко. С помощью подоспевших красноармейцев они врываются к Бэйли, но тот от страха перед большевиками проглатывает шарики твёрдого воздуха и …взрывается.

Рейтинг: 
Середнє: (3 votes)

Поділитися з друзями та інше

КнигаМикола Гоголь - Мертві душі

Микола Гоголь - Мертві душі
Автор: 
Микола Гоголь
Рік виходу: 
1 842

«Мертві душі» (мовою оригіналу Мёртвые души) — роман російського та українського письменника Миколи Васильовича Гоголя, який вважається зразком російської літератури XIX століття. Сам Гоголь визначив жанр свого твору як «епічна поема в прозі». Перший том роману був виданий у 1842; другий том письменник знищив власноручно, збереглися лише його окремі розділи; щодо третього тому були тільки загальні задуми.
Не зважаючи на те, що роман фактично не завершено, його перший том розглядається як повний твір.

Рейтинг: 
Середнє: (2 votes)

Поділитися з друзями та інше

КнигаВиктор Пелевин - Generation «П»

Виктор Пелевин - Generation «П»
Автор: 
Виктор Пелевин
Рік виходу: 
1 999

Generation «П» — постмодерністський роман Віктора Пелевіна, вперше виданий у 1999 році.

Роман розповідає про покоління росіян, яке дорослішало і формувалось у часи політичних і економічних реформ кінця XX століття. Дія роману розгортається в Москві 1990-х років. Головний герой роману — Вавілен Татарський, інтелігентний юнак, випускник Літературного інституту. Випадково він потрапляє до світу реклами і, проявивши талант до створення рекламних слоганів, стає копірайтером, а згодом «кріейтором». Його задачею є адаптація реклами закордонних товарів до російської ментальності. Потім Татарському доручають створення телевізійної реальності, яка заміщує навколишню реальність. Татарський бере участь у створенні телеобразів державних діячів й самого політичного життя країни за допомогою комп'ютерних технологій. Однак він постійно задається питанням, хто все ж таки всім цим керує. Насамкінець, пройшовши ритуал, він стає живим богом, земним чоловіком богині Іштар.

До першої публікації роману уривки книги були викладені в інтернеті, це дозволило критикам зробити про роман перші висновки, а читачам зацікавитись даною книгою. В основному Пелевін починав тиражування своїх творів з журналів, однак «Generation „П“» пропустило публікацію в журналах і вийшло одразу книгою.

У 2011 році відбулась прем'єра відзнятого за романом фільму режисера Віктора Гінзбурга.

Рейтинг: 
Середнє: (3 votes)

Поділитися з друзями та інше

КнигаЛев Толстой - Путь жизни

Лев Толстой - Путь жизни
Автор: 
Толстой Лев Миколайович
Рік виходу: 
1 910

Книга являє собою своєрідний підсумок багаторічних роздумів Толстого над проблемами "сенсу і блага» людського існування: що озназначает жити «по совісті і розуму», які шляхи духовного єднання людей один з одним і з Богом, як позбутися гріхів, спокус і забобонів.
Книга дає відповідь на головне питання: «Як жити?» Для окремої людини і для всіх людей в цілому.

Рейтинг: 
Середнє: (3 votes)

Поділитися з друзями та інше

Сторінки

Дружні сайти

«Твереза Україна»     

«Твереза Україна» - публічна сторінка вконтакті

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»- спільнота вконтакті

«Волинська Єпархія»

«Соціальна реклама»

Украънський автономний спротив

 

 

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.