!!!Прошу уваги!!!

Якщо Ви знайшли якусь помилку чи маєте пропозицію, то будь ласка надішліть мені листа на електрону адресу: admin@xn--d1a0ab.com. Разом Ми зробимо цей сайт кращим. Дякую за розуміння.

Пізнавальні

Статті на пізнавальну тематику

СтаттяДепутати знову хочуть підвищити ціни на пиво, горілку, сигарети

Депутати знову хочуть підвищити ціни на пиво, горілку, сигаретиЗ 1 січня 2015 року споживачі будуть змушені платити додатково 2% акцизу при роздрібній купівлі всіх підакцизних товарів - алкогольних і тютюнових виробів, пива та нафтопродуктів
Про це, як повідомляють «Коментарі», йдеться в законопроекті №4335а, поданому урядом. 
«Спочатку ми думали ввести 2% податку на продаж взагалі всіх товарів. В інших країнах є подібні податки - наприклад, у США (на рівні окремих штатів). Але згодом, вирішили поки обмежитися лише підакцизними товарами. Цей податок буде йти в місцеві бюджети. Ми очікуємо в сумі надходження від цього податку на рівні від 2 до 4 млрд грн на рік», - заявив голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус на прес-конференції «Урядовий пакет комплексних змін до податкової системи України в рамках Концепції реформування податкової системи України».
При цьому міністр визнав наявність проблеми з тіньовим сектором ринку підакцизних товарів.
«Тіньовий ринок підакцизних товарів в Україні зараз становить від 20 до 30%. І з ним ми боремося. У розвинених країнах тіньовий ринок алкоголю і тютюну становить до 10%. І наше завдання зараз знизити українські показники нелегальної продукції до цієї цифри», - заявив Ігор Білоус.

Рейтинг: 
Середнє: (1 голоса)

Поділитися з друзями та інше

СтаттяУкраїна опустилася на 5 позицій в індексі людського розвитку ООН

За минулий рік в Україні погіршилися як доходи населення (рівень життя), так і тривалість життя.

У рейтингу Індексу людського розвитку (ІЛР) за минулий 2013 рік Україна посіла 83 позицію, погіршивши результат на 5 позицій порівняно з 78 місцем зі 187 країн і територій у минулому році. Про це йдеться у Доповіді про людський розвиток за 2014 рік, підготовленій Програмою розвитку ООН, який є у розпорядженні ZN.UA.

ІЛР - це загальна міра для оцінки довготривалого прогресу трьох основних вимірів людського розвитку: прожити довге й здорове життя і доступ до знань та гідний рівень життя.

Рейтинг: 
Середнє: (1 голоса)

Поділитися з друзями та інше

СтаттяВчені розробили онлайн-карту народжуваності і смертності в світі

Математик Бред Ліон розробив візуальну карту світу, на якій в режимі онлайн з'являється інформація про народжуваність і смертність у всіх країнах, передає ТСН.

Рейтинг: 
Середнє: (1 голоса)

Поділитися з друзями та інше

СтаттяЖителі Яремче самі просили місцеві влади відключити мобільний зв'язок

ЯремчеМіська рада міста Яремче, що на Івано - Франківщині, прийняв рішення про заборону мобільного зв'язку в межах міста. Таке рішення було прийнято через численні звернення громадян і скарг на проблеми зі здоров'ям. Зокрема жителів міста бентежила вишка мобільного оператора "Київстар", яка перебувала в самому центрі міста біля місцевої лікарні - зараз її демонтували у зв'язку з наказом міської ради.

Рейтинг: 
Середнє: (1 голоса)

Поділитися з друзями та інше

СтаттяЗаборону на вирощування в Україні ГМО-культур можуть скасувати

Заборону на вирощування в Україні ГМО-культур можуть скасувати Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціювало внесення змін до законодавства, які дозволять почати вирощувати в Україні ГМО-культури. Про це пише видання КоммерсантЪ-Украина, посилаючись на заяву міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка.  "Ми ініціювали питання часткового дозволу вирощування технічних культур - сої з ГМО-насіння, як це відбувається в Росії та країнах ЄС", - сказав Присяжнюк виданню. При цьому міністр не виключив, що слідом за соєю може бути дозволено вирощування в Україні кукурудзи з ГМО-насіння.  Учасники зернового ринку вважають, що дане питання назріло вже давно. "Сьогодні третина кукурудзи і 70% соєвих бобів в Україні виробляються з ГМО-насіння", - заявив учора президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі під час IV Українського зернового конгресу. З його оцінками погоджується президент Української асоціації виробників і переробників сої Віктор Тимченко: "Незважаючи на дію закону про біобезпеку, який фактично забороняє використання ГМО-продукції в Україні, в країні вже давно вирощуються ГМО -культури. ГМО-насіння завозяться контрабандою, оскільки немає належного контролю".  Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко зазначає, що ГМО-насіння дозволяють не тільки домогтися більш високої врожайності сільгоспкультур - їх можна висаджувати в несприятливих природно-кліматичних зонах. За оцінками директора Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України Ярослава Блюма, використання ГМО-насіння при вирощуванні, наприклад, кукурудзи дає можливість підвищити її врожайність на 3-15% , одночасно знизивши витрати на засоби захисту рослин і в підсумку збільшивши прибутковість бізнесу.  У 2012 році посіви ГМО-культур у світі збільшилися на 6 %, до 170,3 млн га, що становить 13 % всіх орних земель. У трійку лідерів за обсягом площ входять США, Бразилія та Аргентина. Лідерами з поширення ГМО- культур є Китай, Індія, Бразилія, Аргентина і Південна Африка. Торік рішення про вирощування ГМО-культур ухвалили дві держави - Куба і Південний Судан. При цьому три країни, які раніше вирощували ГМО-культури, - Швеція, Німеччина і Польща - їх вже не виробляли. Таким чином, на сьогоднішній день лише п'ять європейських країн - Іспанія, Чехія, Словаччина, Румунія та Португалія - вирощують ГМО-культури.Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціювало внесення змін до законодавства, які дозволять почати вирощувати в Україні ГМО-культури. Про це пише видання КоммерсантЪ-Украина, посилаючись на заяву міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка.

"Ми ініціювали питання часткового дозволу вирощування технічних культур - сої з ГМО-насіння, як це відбувається в Росії та країнах ЄС", - сказав Присяжнюк виданню. При цьому міністр не виключив, що слідом за соєю може бути дозволено вирощування в Україні кукурудзи з ГМО-насіння.

Рейтинг: 
Середнє: (1 голоса)

Поділитися з друзями та інше

СтаттяЗАКОН УКРАЇНИ Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини"

Діти України

З А К О Н   У К Р А Ї Н И 

Про Загальнодержавну програму 

"Національний план дій щодо реалізації 

Конвенції ООН про права дитини" 

на пер
д до 2016 року 

( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2009, N 29, ст.395 ) 

Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є: 

     1. Затвердити Загальнодержавну  програму  "Національний  план дій  щодо  реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року (далі - Програма), що додається. 

     2. Кабінету Міністрів України: 

     протягом трьох місяців з дня набрання  чинності  цим  Законом розробити  та  затвердити  заходи щодо виконання Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН  про права дитини" на період до 2016 року; 

    при підготовці проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік  передбачати  видатки  на  забезпечення  виконання заходів Програми. 

     3. Раді   міністрів  Автономної  Республіки  Крим,  обласним, Київській та Севастопольській  міським  державним  адміністраціям, органам   місцевого   самоврядування   при   підготовці   проектів відповідних бюджетів передбачати видатки для фінансування  заходів. Програми  щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року. 

     4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 

Рейтинг: 
Середнє: (2 votes)

Поділитися з друзями та інше

СтаттяУкраїнки виграли чемпіонат світу з фехтування

У фінальному поєдинку проти Росії все вирішив один точний випад олімпійської чемпіонки Ольги Харлан.

Збірна України з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Галини Пундик, Аліни Комащук та Олени Вороніної виграла золоті медалі чемпіонату світу, перемігши у фіналі збірну Росії з рахунком 45:44. 

Фінал розпочався з несподіваної поразки новоспеченої чемпіонки світу в індивідуальній першості Ольги Харлан, яка з рахунком 1:5 поступилася Юлії Гавриловій. У наступному бою з Катериною Дяченко українка Вороніна змогла скоротити розрив до одного удару - 9:10. Далі команди йшли удар в удар, проте в п'ятому бою Харлан знову дозволила вирватися росіянкам вперед, програвши Яні Ягорян 1:6. Як не намагалися Комащук та Вороніна скоротити розрив у рахунку, але на останній бій з Дьяченко Харлан виходила програючи п'ять ударів - 35:45. Але на фінальному помості Харлан наздоганяла Дьяченко і рахунок бою став 41:42. Після цього російська спортсменка спочатку викликала лікаря на доріжку, а потім попросила замінити її на Діну Галіакбарову через травму ноги. Після цієї заміни Харлан завдала поспіль три удари - 44:42. Але Галіакбарова зрівняла сет і все вирішив один точний випад Харлан, який приніс нашій команді звання найсильніших спортсменок планети. 

Рейтинг: 
Середнє: (3 votes)

Поділитися з друзями та інше

СтаттяДо 2050 року населення України скоротиться до 36,2-36,3 млн осіб - прогноз Інституту демографії

Чисельність населення України, за прогнозами Інституту демографії і соціальних досліджень Національної академії наук України, до 2050 року скоротиться до 36,2-36,3 млн людей.

Про це у середу під час відеомосту Москва - Київ - Кишинів - Єреван - Астана на тему: "Демографічна ситуація в країнах СНД" повідомила завідувач відділу досліджень демографічних процесів і демографічної політики Інституту демографії і соціальних досліджень НАНУ Ірина Курило, передає кореспондент Укрінформу.

"До 2050 року, за нашими прогнозами, це буде 36,2-36,3 млн осіб", - відзначила вона.

При цьому І. Курило підкреслила, що українські вчені не зовсім згодні з оцінками ООН щодо прогнозів про скорочення кількості населення в Україні до 2050 року до 33 млн осіб. "У нас основні демографічні прогнози за останні кілька років були скориговані на користь більш оптимістичних варіантів, у зв'язку з тим, що депопуляція (природний спад населення) хоч повільно, але скорочується", - відзначила вона.

Рейтинг: 
Оцінки відсутні

Поділитися з друзями та інше

СтаттяБез помітних змін - у ПАРЄ розчаровані стабільністю корупції в Україні

ПАРЄ у середу, 26 червня, має ухвалити резолюцію "Корупція як загроза верховенству права". Україну в документі згадують не раз, і далеко не в позитивному контексті. DW вдалось поговорити з автором доповіді.

Державна система України надалі просякнута корупцією. Цього висновку дійшли експерти низки міжнародних організацій, на висновках яких Рада Європи розробила індекс сприйняття корупції серед громадян країн-членів. За основу були взяті дані "Transparency International". 

У цьому рейтингу Україна посіла останнє місце. Її випередили Албанія, Росія та Азербайджан. Згідно з опитуваннями, навіть ті українці, які особисто не були жертвами корупції, переконані, що це явище в державі - всюдисуще. 

Корупційні будні українців

Свого часу, балотуючись у президенти, Віктор Янукович зробив боротьбу з корупцією одним із провідних гасел своєї передвиборчої кампанії. Проте, як сказала в інтерв’ю DW авторка резолюції Майліс Репс (Естонія, Альянс лібералів та демократів за Європу), результати відповідних рейтингів, якими доповнений текст її доповіді, свідчать, що за останні кілька років у боротьбі з корупцією в Україні особливого прогресу не відбулося.

Рейтинг: 
Оцінки відсутні

Поділитися з друзями та інше

СтаттяКорупція в Україні сягнула критичного рівня

Кожен третій українець готовий вийти на вулицю для боротьби з корупцією, свідчить дослідження Global Corruption Barometer, проведене Transparency International спільно з Gallup International Association.

Корупція в Україні досягла критичної межі. Якщо керівники відомств, де зафіксований найвищий рівень корупції не сядуть за ґрати, то соціальних протестів не уникнути, вважає голова правління українського Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Його твердження ґрунтуються на останньому дослідженні Global Corruption Barometer, проведеного Transparency International спільно з Gallup International Association.

Рейтинг: 
Оцінки відсутні

Поділитися з друзями та інше

Сторінки

Дружні сайти

«Твереза Україна»     

«Твереза Україна» - публічна сторінка вконтакті

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»- спільнота вконтакті

«Волинська Єпархія»

«Соціальна реклама»

Украънський автономний спротив

 

 

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.