!!!Прошу уваги!!!

Якщо Ви знайшли якусь помилку чи маєте пропозицію, то будь ласка надішліть мені листа на електрону адресу: admin@xn--d1a0ab.com. Разом Ми зробимо цей сайт кращим. Дякую за розуміння.

СтаттяМіндоходів хоче прирівняти пиво до алкогольних напоїв і збільшити акциз у три рази

Міністерство доходів і зборів України пропонує прирівняти пиво до алкогольних напоїв і збільшити ставку акцизного податку на пиво в три рази. Про це йдеться в проекті закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо ставок акцизного податку на пиво", текст якого опублікований на офіційному сайті відомства.

Згідно із законом пропонується визначити, що пиво - напій, насичений діоксидом вуглецю, пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об'ємною часткою спирту від 0,5% до 8,5%.

Крім того, пропонується внести зміни в Податковий кодекс України, якими віднести пиво до алкогольної продукції і збільшити ставку акцизного податку на пиво в три рази з 0,81 грн за 1 літр до 2,43 за 1 літр.

Крім підвищення акцизу на пиво законопроект передбачає такі нововведення, як введення акцизного збору на безалкогольне пиво, необхідність наклеювання акцизної марки на пляшку пива і придбання ліцензій на виробництво і оптову торгівлю цим напоєм.

"Прийняття законопроекту за попередніми підрахунками Міндоходів дозволить додатково залучити до бюджету 1,7 млрд грн акцизного податку в розрахунку на рік, встановити дієвий контроль за рухом підакцизних товарів і поліпшити адміністрування акцизного податку з урахуванням прийняття Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) в електронній формі та запровадження Єдиного державного реєстру виробників пива", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Виробники пива стурбовані ситуацією навколо підготовленого законопроекту. Так, у корпорації "Оболонь" відзначають, що незаплановане і значне збільшення акцизу призведе до зупинки окремих виробництв, скорочення штату співробітників і підриву конкурентоспроможності корпорації, в тому числі і на міжнародних ринках.

"САН Інбев Україна" нагадує, що збільшення акцизу на пиво в 2008 р. на 94% вже призвело до падіння виробництва і споживання пива в 2009-2012 рр. на 6% в порівнянні з 2008 р. А через зростання ціни на пиво внаслідок підвищення акцизу виробництво пива в 2013 р. впаде на 25%, підрахували в компанії.

За розрахунками експертів "Укрпиво", після прийняття законопроекту Міндоходів вартість 1 л пива може зрости приблизно на 3 грн, не рахуючи накрутки роздробу. Пляшка пива не подорожчає прямо пропорційно зростанню рівня акцизу, адже ще потрібно враховувати необхідність купувати оптовим реалізаторам відповідну дорогу ліцензію.

Зазначимо, законопроектом Міндоходів пропонується підвищити ставки акцизного податку на пиво з метою скорочення споживання пива серед молоді та залучення додаткових надходжень до державного бюджету України для фінансування заходів охорони здоров'я, зокрема фінансування дитячої лікарні "Охматдит".

Рейтинг: 
Оцінки відсутні

Поділитися з друзями та інше

Дружні сайти

«Твереза Україна»     

«Твереза Україна» - публічна сторінка вконтакті

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»- спільнота вконтакті

«Волинська Єпархія»

«Соціальна реклама»

Украънський автономний спротив

 

 

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.