!!!Прошу уваги!!!

Якщо Ви знайшли якусь помилку чи маєте пропозицію, то будь ласка надішліть мені листа на електрону адресу: admin@xn--d1a0ab.com. Разом Ми зробимо цей сайт кращим. Дякую за розуміння.

КнигаЕнтоні Берджес - Механічний апельсин

Ентоні Берджес - Механічний апельсин
Автор: 
Ентоні Берджес
Рік виходу: 
1 962

«Механічний апельсин» (англ. A Clockwork Orange) - роман Ентоні Берджеса, написаний в 1962 році, ліг в основу однойменного фільму, знятого в 1971 році Стенлі Кубриком.

Історія 
Берджес написав свій роман відразу після того, як лікарі поставили йому діагноз «пухлина мозку» і заявили, що жити йому залишилося близько року. Пізніше автор в інтерв'ю Village Voice говорив: «Ця чортова книга - праця, наскрізь пронизана болем ... Я намагався позбутися спогадів про свою першу дружину, яку під час Другої Світової  по звірячому побили четверо дезертирів американської армії. Вона була вагітна і дитину після цього втратила. Після всього, що сталося, вона впала в дику депресію і навіть намагалася покінчити життя самогубством. Пізніше вона тихенько спилася і померла.»

Назва
Назва «Механічний апельсин» (A Clockwork Orange) роман отримав від вираження, яке колись широко ходило у лондонських кокні - мешканців робочих шарів Іст-Енду. Кокні старшого покоління про речі незвичайні або дивні кажуть, що вони «криві, як механічний апельсин», тобто це речі самого що не є химерного і незрозумілого толку. Ентоні Берджес сім років прожив в Малайзії, а малайською мовою слово «orang» означає «людина», а англійською «orange» - «апельсин»

Сюжет
Роман складається з трьох частин. У першій автор вводить нас в страшний світ Алекса. У другій Алекс потрапляє до в'язниці Уандсворт. Берджес показує неможливість виправити людину в'язницею.

Вище вогненних сузір'їв,
Брат, верши жорстокий бенкет,
Всіх убий, хто слабкий і сір,
Всім по морді - ось відплата!
В зад штовхай смердючий світ!

- Тут і далі - в перекладі Бошняка
Алекс там відсидів два роки, і раптом з'явилася можливість вийти на свободу: амністію обіцяють кожному, хто погодиться провести над собою експеримент. Алекс, не дуже замислюючись над тим, що з ним збираються зробити, погоджується. А експеримент полягає в наступному: Алексу «промивають» мізки, роблячи його нездатним не тільки на насильство, а й на статевий акт. Навіть музика Бетховена завдає йому біль.

Митарства Алекса після звільнення з в'язниці складають третю частину роману. По черзі Алексу зустрічаються на шляху всі його жертви і відводять на ньому душу. Берджес підкреслює їх жорстокість. Можливість познущатися над беззахисним підлітком не втрачають навіть ті, хто бачить його вперше. Після невдалої спроби доведення Алекса до самогубства у нього трапляється струс мозку, і після лікування всі прищеплені йому рефлекси пропадають - Алекс знову виходить здоровим на вулицю. Далі підводиться підсумок всього, що відбувається.

Рейтинг: 
Середнє: (2 votes)

Поділитися з друзями та інше

Коментарі

EnotAburf пише:

здесь <a href=https://24enota.ru/page/wystawka-enotow-e-tazhi>выставка енотов этажи</a>

Еноты – прекрасные, сообразительные и поразительно очаровательные творения. Поэтому эти животные все чаще становятся настоящими звездами сети,вытесняя всеобщих любимцев – котиков. Один раз увидев этих умильных зверушек, никто не останется к ним безразличным, ведь на них невозможно глядеть без улыбки. Они красивые, активные и чрезвычайно любознательные – в этих зверьков невозможно не влюбиться. К тому же, еноты-полоскуны падки на вкусную еду, в чем очень похожи на нас. Их живые глазки в обрамлении черных “очков” добавляют их умильной мордочке неповторимое обаяние и неотразимость <a href=https://24enota.ru/page/prodam-enota>продам енота</a>. Благодаря данному природой притягательности и озорному поведению, енотов-полоскунов довольно часто заводят в качестве домашнего питомца. Всем нам доставляет ни с чем не сравнимое веселье наблюдать за этим смышленым созданием с его интереснейшими повадками и безграничным любопытством. Невзирая на то, что еноты – хищные животные, они очень ласковые, коммуникабельные и дружелюбные, поэтому они отлично ладят с другими домашними животными– котами и собаками. Еноты весьма ласковы и очень привязываются к своим хозяевам, поэтому эти животные постоянно будут по всякому пытаться к себе привлечь Ваше внимание. Еноты широко распространены почти по всему континенту Евразии, при том, что к нам попали они из Центральной и Северной Америки. Их удивительная приспосабливаемость к окружающей среде помогает енотам вполне хорошо уживаться в самых неожиданных регионах – этих милых пушистиков можно встретить даже на территории Дальнего Востока. Благодаря похожим на человеческие пальцам на лапах енотов-полоскунов эти животные прекрасно оперируют мелкими предметами и мастерски лазят по деревьям. А чрезвычайно подвижные ступни этих энергичных животных позволяют им совершать поразительные акробатические трюки на деревьях.

11.05.2017 21:39

Дружні сайти

«Твереза Україна»     

«Твереза Україна» - публічна сторінка вконтакті

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»- спільнота вконтакті

«Волинська Єпархія»

«Соціальна реклама»

Украънський автономний спротив

 

 

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.