!!!Прошу уваги!!!

Якщо Ви знайшли якусь помилку чи маєте пропозицію, то будь ласка надішліть мені листа на електрону адресу: admin@xn--d1a0ab.com. Разом Ми зробимо цей сайт кращим. Дякую за розуміння.

КінофільмВтеча з Шоушенка / Побег из Шоушенка / The Shawshank Redemption

Втеча з Шоушенка / Побег из Шоушенка / The Shawshank Redemption
Рік виходу: 
1 994
Країна: 
США
Жанр: 
Драма
Тривалість: 
02:22:32

«Втеча з Шоушенка» (англ. The Shawshank Redemption; слово «redemption» може мати значення «порятунок», «звільнення», «спокута») — американський фільм-драма 1994, знятий режисером Френком Дарабонтом за повістю Стівена Кінга «Ріта Гейворт та втеча з Шоушенку» (англ. Rita Hayworth and Shawshank Redemption). Станом на 5 вересня 2010 року фільм займає 1-е місце у рейтингу фільмів за версією IMDb.

Сюжет

Молодий банківський працівник Енді Дюфрейн звинувачений у вбивстві своєї дружини і її коханця, якого він не скоював. Але докази проти нього — його засуджують до двох довічних термінів тюремного ув'язнення. Після вироку його поміщають до Шоушенку — однієї з найпохмуріших в'язниць Нової Англії. Начальник в'язниці Семюел Нортон демонструє показову релігійність, що не заважає йому займатися темними справами. Головний охоронець-садист Байрон Хедлі вже в першу ніч забиває на смерть одного з ув'язнених, які прибули разом з Дюфрейном. Незабаром Дюфрейн стає об'єктом сексуальних домагань групи ув'язнених, відомих як «Сестри». Але важкі умови його не зломили.
Енді подружився з чорношкірим в'язнем Редом, який завдяки своїм зв'язкам доставляє до в'язниці нелегальними каналами різні товари. Навіть у в'язниці Дюфрейн знаходить застосування своїм знанням: спочатку допомагає охоронцям заповнювати податкові декларації, потім його зауважує начальник тюрми і залучає до своїх фінансових махінацій. Дюфрейн зараховує ці гроші на рахунок людини, якої ніколи не існувало в реальності. Після того, як у результаті чергового нападу «Сестер» Енді опиняється в лікарні, охоронці роблять з ватажка «Сестер» інваліда, після чого Дюфрейна залишають у спокої.
Дюфрейн домагається виділення грошей і книг на розширення тюремної бібліотеки, допомагає отримати освіту іншим в'язням. Енді Дюфрейн не тільки вчить їх читати і писати, але впливає на їхню душу, змушує співчувати, співпереживати.
Одного разу Енді просить Реда дістати йому постер з Рітою Гейворт, який вішає на стіну камери. Потім Риту змінює Мерилін Монро і, нарешті, постер з фільму Мільйон років до нашої ери з Ракель Уелч. Начальство в'язниці не звертає на цей факт особливу увагу, однак, за постером в стіні знаходиться діра, через яку Енді збирається тікати. Причому підготовку до втечі Енді починає ледь почавши відбувати ув'язнення у в'язниці. У свої плани він не посвячує навіть найкращого друга Реда. Однак розповідає про те, чим би і де хотів займатися, якщо б вийшов на свободу.
Одного разу до в'язниці потрапляє хлопчисько Томмі Уільямс — балакун, душа компанії, любитель рок-н-ролу, якому Енді намагається допомогти, як і іншим, оскільки виявляє, що молода людина має здібності не тільки до крадіжок. Від нього Енді дізнається, що під час чергової відсидки той перебував в одній камері зі справжнім вбивцею його дружини, від якого і дізнався подробиці злочину. Енді намагається умовити начальника в'язниці допомогти у перегляді його справи, але йому відмовляють, оскільки Енді замішаний у темні справи начальника в'язниці Шоушенка. Енді при розмові з начальником ображає його і потрапляє в карцер.
Томмі, сам того не знаючи, своєю балакучістю підписав собі смертний вирок. Начальник в'язниці вбиває Томмі, інсценуючи спробу втечі. Вбивство Томмі стало вирішальним поштовхом для втечі. Зрозумівши, що йому ніколи не вийти з ув'язнення, Дюфрейн здійснює втечу. З собою Енді забирає всі матеріали про афери начальника тюрми. Відвідавши банк, Енді пред'являє документи на ім'я створеної ним людини і отримує гроші директора. Матеріали про злочини керівництва Шоушенка Дюфрейн відправляє в газету. Підсумок — головний охоронець арештований, начальник в'язниці кінчає життя самогубством.
Якийсь час опісля Ред отримує чисту листівку від Енді зі штемпелем містечка неподалік від мексиканського кордону. На черговій комісії з помилування Ред виходить на свободу. Вийшовши на свободу, Ред якийсь час працює в магазині, потім вирішує їхати до Енді. Фінальна картина — Ред, босоніж йде по піску пляжа, на віддалі на піску катер, який лагодить Енді Дюфрейн.

Переглянути кінофільм онлайн (російський дубляж): 
Рейтинг: 
Середнє: (4 votes)

Поділитися з друзями та інше

Коментарі

4loveme пише:

Душевный фильм о противостоянии добра в лице заключенного со злом в лице корыстолюбца начальника тюрьмы. Ставлю 9 баллов из 10, один балл вычитаю за неправдоподобное самоубийство библиотекаря. До просмотра Побега из Шоушенка любимым был Вспомнить все http://aqqa.pro/kino/shvarcenegger-v-filme-vspomnit-vse/ со Шварценеггером. Теперь только Побег...

03.11.2017 16:37

Дружні сайти

«Твереза Україна»     

«Твереза Україна» - публічна сторінка вконтакті

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»

«ТВЕРЕЗЕ ДУБНО»- спільнота вконтакті

«Волинська Єпархія»

«Соціальна реклама»

Украънський автономний спротив

 

 

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.